intelligent-building-x1.jpg

قابلیت‌های سیستم هوشمند جیرا

سیستم KNX/EIB سیستمی هوشمند در زمینه نصب تجهیزات برقی ساختمان می‌باشد که از طریق فناوری عملکرد خودکار و یا کنترل از راه دور، زندگی راحت، ایمن و منعطفی را ایجاد می‌کند. شرط استفاده از این سیستم پیشبینی تجهیزات در مرحله نقشه‌کشی ساختمان می‌باشد.

سیستم KNX/EIB در ابتدا چیزی بیش از کابلی سبز رنگ که یک سر آن به یک منبع تغذیه اتصال یافته نیست. عملکرد هوشمند این سیستم در آینده به آن اضافه می‌شود. زمانی که شستی‌های هوشمند و یا کنترلرهای مرکزی نظیر پنل‌های لمسی به سیستم هوشمند ملحق می‌شوند. این تجهیزات جانشین تجهیزات سنتی شده و فرامین کنترلی را از طریق خط باس برای چراغ‌ها، پرده‌ها، سیستم صوتی و سایر تجهیزات قابل کنترل توسط سیستم KNX/EIB ارسال می‌کنند.

حتی پیچیده‌ترین دستورالعملها قابل برنامه‌ریزی هستند. در سیستم هوشمند تجهیزاتی نظیر سرور خانگی یا صنعتی قابل استفاده هستند که تمام اطلاعات در آنها جمع‌آوری شده و فرامین از سوی آنها برای تجهیزات ارسال میگردد. به‌طور مثال، فرمان باز و بسته کردن شیر رادیاتور و ذخیره انرژی در هنگام عدم نیاز به سیستم گرمایش.
کارشناسان آشنا با این سیستم تقریباً هرگونه دستورالعملی را میتوانند برای سیستم برنامهریزی کنند. یک ویژگی مهم سیستم هوشمند KNX/EIB این است که این سیستم را میتوان در هر زمان بدون هیچگونه خرابی و سرو صدا گسترش داد. اگر عملکرد جدیدی از سیستم انتظار رود این مسئله بهراحتی قابل برنامهریزی خواهد بود.
استفاده آسان از فنآوری یک قابلیت بسیار مهم برای آن به شمار میرود. یک فشار انگشت برابر است با اجرای سناریوهای نوری. به کمک سیستم صوتی هوشمند در تمام اتاقها و فضاها می‌توان از موسیقی لذت برد یا عملکردهای محافظت ساختمان و کاربر در برابر نور خورشید در سمت جنوب ساختمان و یا قسمتهای بیشتر نورگیر را با یکدیگر هماهنگ کرد.
مجموعهای از راهکارها سطح امنیت را در ویلاها و آپارتمان‌ها افزایش می‌دهند. برای مثال، حسگرهای دود را می‌توان به سیستم هوشمند متصل نمود و در این صورت و هنگامی که ساکنین در خواب هستند، اگر یکی از حسگرها آلارم بدهد میتوان اطمینان داشت که نهتنها ساکنین از خواب برمیخیزند بلکه چراغهای تمام اتاقها روشن شده و پردهها بالا میروند تا راه‌های فرار باز شوند.
سیستم هوشمند همچنین در وضعیت امنیتی میتواند حضور صاحبخانه را در منزل شبیهسازی کند. به این ترتیب در طی روزها و شبهایی که ساکنین خانه غایب هستند (مثلاً در مسافرت هستند)، برخی از چراغها بهطور تصادفی و در اتاقها و فضاهای مختلف روشن و سپس خاموش میشوند تا سارقین از عدم حضور ساکنین منزل مطلع نشوند. این سیستم فوق مدرن امکانات کاربردی بسیاری در اختیار کاربر قرار داده و حداکثر آسایش را برای بالاتر بردن استانداردهای زندگی فراهم میکند. امکاناتی که بهطور مثال سالمندان و افراد کمتوانای جسمی را قادر می‌سازد تا برای مدت طولانی، بدون نیاز به یاری گرفتن از دیگران از عهده امور روزمره زندگی برآیند.

رابط نرمافزاری Gira
در صورت نیاز، تمام کاربردهای سیستم هوشمند بهصورت متمرکز و از طریق یک واحد کنترل مرکزی نظیر پنلهای لمسی 9 اینچ و 19 اینچ (Gira Control 9 Client & Gira Control 19 Client) قابل کنترل هستند. به علاوه از کامپیوتر شخصی و یا محصولات شرکتApple iPod ,iPad ,iPhone() نیز میتوان برای کنترل مرکزی سیستم هوشمند استفاده کرد. تحقق موارد یاد شده منوط به استفاده از سرور خانگی Gira است. سرور خانگی (HomeServer)، یک رابط نرمافزاری با گرافیک فوقالعاده در اختیار کاربر قرار میدهد تا کنترل تجهیزات هوشمند حتی سادهتر و دلپذیرتر شود. بر این اساس تمام عملکردها در دو سطح قابل دسترسی هستند. یک منوی اصلی با طراحی گرافیک بسیار زیبا که در عین حال که کار با آن برای کاربر آسان میباشد، دسترسی سریع و راحت به تمام عملکردها و فضاهای تعریف شده را نیز ممکن میکند. شکلهای گرافیکی، نمایشدهنده روشن یا خاموش بودن چراغهای کل منزل در شب هستند و دمای منزل را تنها با یک فشار انگشت بر روی پنل لمسی و یا یک کلیک در کامپیوتر شخصی میتوان کاهش یا افزایش داد.


شـرکت مهندسـی- بازرگانی ژفــــکر
بـا بــیش از 40 ســـــال ســـابـقه

سیستم مدیریت هوشمند ساختمان
تـأسیســات و تجهـیزات الکتریـکی

 


عرضه مستقیم تجهیزات الکتریکی و خدمات تأسیساتی            www.jafkar.com 
تحت لیسـانس کمپـانی‌هــای Maico ،Gira و این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید           Mobotix

نشانی دفتر: تهران، بزرگراه صدر، خروجی کاوه جنوب، بن‌بست نصر، پ ۳، واحد ۱
تلفن: ۲۲۰۰۲۴۳۵   |   نمابر: ۲۲۶۲۲۴۳۵   |  پیامک/ ارتباط مجازی: ۰۹۱۰۸۹۴۰۳۳۵

                     

English                               رحمت خدا بر کسی که وقتی کاری می‌کند، عالی انجامش دهد؛ پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله  

      Gira     Maico    Mobotix