interface-ipad_EN_8510_1407785965.jpg

تکنیک‌های جیرا در KNX

شرکت آلمانی Gira با سابقه بیش از یک قرن در تولید محصولات برقی ساختمان توانسته است با تولید طیف وسیعی از این محصولات، امنیت و آسایش را در یک ساختمان به ارمغان آورد. تجهیزاتی به منظور کنترل روشنایی، سیستم‌های سرمایش و گرمایش، سیستم‌های صوتی بخشی از قابلیت‌های این شرکت در مدیریت ساختمان می‌باشد.

همچنین شرکت Gira همگام با پیشرفت فناوری و به عنوان یکی از اولین شرکت‌های اروپایی دست به تولید تجهیزات هوشمند تحت استاندارد KNX زده است که بدین ترتیب توانایی‌های این شرکت در سیستم مدیریت هوشمند ساختمان افزایش چشمگیری داشته و امنیت و آسایش در یک ساختمان همزمان با کاهش هزینه‌های مصرف انرژی امری دست‌یافتنی شده است.

سیستم هوشمند KNX و TCP/IP
محصولات هوشمند Gira، امکان ارتباط بین دو استاندارد مصوب KNX و TCP/IP را فراهم می‌آورند.
آسایش در منزل
سیستم مدیریت هوشمند ساختمان، زندگی مطلوب‌تر و دلپذیرتری را بهوجود می‌آورد.
امنیت کامل، بهواسطه نظارت با دوربین
یک یا چند دوربین تحت شبکه(IP) ، سراسر زوایا و ابعاد مختلف ساختمان را بهطور کامل، تحت نظارت دارند و میتوانند از طریق شبکه، بهHomeServer Gira متصل شوند. بدین ترتیب بهمحض تشخیص هر نوع تحرکی در طول شب و یا زمان عدم حضور ساکنین در منزل، علاوه بر روشن شدن چراغهای محوطه، تصاویر دریافتی از دوربین ضبط میگردند
نظارت و هدایت مرکزی تمامی تجهیزات برقی خانه
توسط سیستمInstabus KNX تمامی فناوری برق خانه از قبیل چراغها، پرده کرکرهها، گرمایش، تهویه و تجهیزات ایمنی را میتوان به یکدیگر متصل کرده و فعال نمود.
مدیریت انرژی
سیستم مدیریت هوشمند ساختمان Gira، در صورت عدم حضور ساکنین در منزل، تمامی تجهیزات برقی ساختمان را در وضعیت آماده بهکار قرار داده تا از مصرف بیرویه و غیر ضروری انرژی، ممانعت به‌عمل آید.

کنترل آسان دمای اتاق
ترموستاتهای اتاقی Gira ، کنترل سیستمهای سرمایش و گرمایش را در زمان مورد نیاز میسر میسازند.
قطع سیستم گرمایش یا سرمایش با گشودن پنجره
توسط تجهیزات اتصالاتی در و پنجره، زمان باز شدن در یا پنجره ثبت میشود. سپس بعد از زمانی که مدت آن قابل تنظیم است بهطور خودکار، سیستم سرمایش و یا گرمایش را قطع می‌کند.
ایجاد سناریوهای مختلف
با ایجاد یک طرح ترکیبی، میتوان روشنایی، پرده کرکرهها و موسیقی را با یکدیگر هماهنگ ساخت و به یک عملکرد ترکیبی مشخص دست یافت که در هر زمانی قابل تغییر و تعویض باشد.
صحنه استقبال خصوصی
با استفاده از سیستم قفل درها و یا قفل بدون کلید Gira، بهمحض ورود صاحبخانه، یک سناریوی نوری اجرا می‌گردد.

مشاهده تصویر مراجعهکنندهگان در حین استراحت
هنگامی که زنگ خانه به صدا در میآید، HomeServer Gira تصویر مراجعهکننده را از طریق دوربین دربازکن تصویری بر روی تلویزیون و یا PC، نمایش می‌دهد.

آبیاری اتوماتیک باغچه
ایستگاه هواشناسی Gira، متناسب با فصل سال، دما و رطوبت هوا و یا حتی زمانبندی سالیانه، باعث آبیاری خودکار باغچه می‌شود.
ترساندن مزاحم مشکوک
به محض اینکه سر و صدای قابل توجهی شنیده شود و یا چنانچه در طول شب، حسگرها جنبش و تحرکی را در محوطه، تشخیص دهند میتوان کلید هراساندن را فوراً فشرد. کلید مذکور؛ یک دکمه فشاری حساس و سریع است که از طریق سیستم Instabus KNX عمل میکند. یک فشار جزئی، کفایت میکند تا تمامی چراغهای روشنایی اطراف خانه، روشن شده و دوربینها شروع به ظبط تصاویر نمایند.
محافظت در برابر طوفان
سیستم هوشمند Gira در صورت وزش شدید باد، با دریافت اطلاعات از حسگرهای سرعت باد، تمامی تجهیزات خانه را در وضعیت آماده باش قرار داده و شرایط لازم جهت مقابله با طوفان را مهیا میگرداند.
خاموشی تجهیزات برقی در صورت عدم حضور
چنانچه در ورودی، هنگام خروج از منزل قفل گردد؛ سیستم هوشمند Gira متوجه عدم حضور ساکنین گشته و تمامی چراغهای روشنایی را خاموش و یا پریزهای برق خانه را قطع مینماید.
نظارت و هدایت خانه از راه دور
هر عملی مربوط به فناوری برق ساختمان که در داخل ساختمان امکانپذیر است، در خارج از آن هم میسر است. زیرا سرتاسر ساختمان را میتوان با استفاده از تجهیزات هوشمند Gira، نظیر HomeServer Gira از طریق شبکه جهانی اینترنت، نظارت و هدایت نمود.
نظارت و هدایت، از طریق تلفن همراه
به هنگام عدم حضور در ساختمان، میتوان از راه دور، تمامی عملیات برقی را بهوسیله تلفن همراه، کنترل و نظارت کرد.
تعطیلات با آرامش خاطر
سیستم مدیریت هوشمند ساختمان Gira در طول مدت تعطیلات و غیاب ساکنین، خانه را بهگونهای شکل میدهد که وانمود گردد ساکنین حضور دارند. پس از ترک خانه؛ اعمال روزمره مربوط به سیستم برق خانه که توسط ساکنین در طول یک هفته انجام گرفته را عیناً تکرار مینماید.
تشخیص خطر و اعلام هشدار
چنانچه حسگرهای Gira از قبیل حسگر حضور، شکست شیشه، قفل در، بازشو پنجره و... خطری را تشخیص دهند، سیستم، فوراً اعلان خطر نموده و از طریق پست الکترونیک، تلفن و یا پیامک، صاحبخانه را مطلع میگرداند، تا بیدرنگ اقدامات مقتضی را بهعمل آورد.
سیستم هوشمند در محیط کار
FacilityServer Gira وظیفه نظارت، هدایت و تنظیم تمامی تجهیزات هوشمند موجود در سرتاسر تأسیسات تجاری را عهدهدار میباشد و عملیات برقی مختلف و تسهیلات ساختمانها را به یکدیگر مرتبط میسازد، عملیاتشان را با هم ادغام نموده و تمامی اطلاعات و دادههای عملیاتی و مصرفی را ذخیره میگرداند.
امنیت در محیط کار
امنیت در بخش تجاری به جهات مختلف، از جمله؛ استفاده از تجهیزاتی با کیفیت مرغوب و تسهیلات ساختمانی حجیم و پرهزینه که ناگزیر باید مورد حفاظت شدید قرار بگیرند و همچنین اطلاعات محرمانه تجارتی که نیازمند مصونیت کامل میباشند؛ فوقالعاده حائز اهمیت است. FacilityServer Gira متضمن عالیترین سطح امنیت میباشد.


شـرکت مهندسـی- بازرگانی ژفــــکر
بـا بــیش از 40 ســـــال ســـابـقه

سیستم مدیریت هوشمند ساختمان
تـأسیســات و تجهـیزات الکتریـکی

 


عرضه مستقیم تجهیزات الکتریکی و خدمات تأسیساتی            www.jafkar.com 
تحت لیسـانس کمپـانی‌هــای Maico ،Gira و این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید           Mobotix

نشانی دفتر: تهران، بزرگراه صدر، خروجی کاوه جنوب، بن‌بست نصر، پ ۳، واحد ۱
تلفن: ۲۲۰۰۲۴۳۵   |   نمابر: ۲۲۶۲۲۴۳۵   |  پیامک/ ارتباط مجازی: ۰۹۱۰۸۹۴۰۳۳۵

                     

English                               رحمت خدا بر کسی که وقتی کاری می‌کند، عالی انجامش دهد؛ پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله  

      Gira     Maico    Mobotix