intelligent-building-x2.jpg

معرفی استاندارد KNX

راحتی و امنیت بیشتر در کنار حداکثر صرفه‌جویی در مصرف انرژی با استاندارد KNX امکان‌پذیر است. KNX استانداردی بین‌المللی در زمینه هوشمندسازی انواع مختلف ساختمان است که هر روز تقاضا برای استفاده از این استاندارد در...

امروزه در خانه‌ها، محل‌های کار و اماکن عمومی تقاضا برای راحتی و آسایش در مدیریت روشنایی، سیستم‌های سرمایش و گرمایش، سیستم‌های صوتی و تصویری و سیستم‌های امنیتی همزمان با بهینه‌سازی مصرف انرژی در حال افزایش است، از این رو سیستم KNX با توانایی انتقال داده بر روی باس میتواند فرمان‌های مختلف از سنسورها را دریافت و با انتقال به فعال‌سازهای مختلف کنترل کامل تجهیزات برقی یک ساختمان را به‌سادگی انجام دهد.

تاریخچه KNX/EIB
انجمن KONNEX برای اولینبار در سال 1999 متشکل از سه کمپانی بزرگ اروپایی که در زمینه هوشمندسازی ابنیه فعالیت داشتند، آغاز به کار کرد.

مزایای سیستم مدیریت هوشمند ساختمان
داشتن استاندارد بین‌المللی OPC، داشتن استاندارد ISO 9001 ، بهینه‌سازی مصرف انرژی، قابلیت نصب و پیاده‌سازی سیستم در تمام ساختمان‌ها، پیاده‌سازی ساده و راحت، هماهنگی و قابلیت ترکیب با دیگر استانداردهای بین‌المللی نظیر BACnet، TCP/IP و سیستم‌های مخابراتی تلفن ثابت و همراه از مزایای عمده سیستم هوشمند KNX می‌باشد.

استاندارد OPC در هوشمندسازی ساختمان
مزیت سیستم KNX در مقایسه با سیستم‌های گذشته، مشتری محور بودن است به این معنا که مشتری می‌تواند با انتخاب سیستم KNX بهعنوان پایه و ساختار کنترل هوشمند از محصولات شرکت‌های مختلف بدون نگرانی از عملکرد آنها در کنار یکدیگر استفاده کند.

توانمندی‌های استاندارد KNX
مدیریت هوشمند تمامی قسمت‌های برقی یک ساختمان نظیر روشنایی‌ها، پرده‌های برقی، تهویه‌ها، سیستم‌های سرمایش و گرمایش، سیستم‌های صوتی، سیستم‌های امنیتی و موتورخانه ، تنظیم میزان نور محیط ایجاد سناریوهای نوری و صوتی مختلف متناسب با شرایط گوناگون، پیاده‌سازی شرایط حضور در هنگام ترک منزل و... از توانمندی‌های بی‌نظیر این استاندارد می‌باشد.

مقایسه سیستم KNX با دیگر سیستم‌های بین‌المللی در اروپا
براساس آمارهای گرفته شده در سال 2007 از چند کشور اروپایی پیشرو در هوشمندسازی ساختمان‌ها، رشد تولید و به‌کارگیری سیستم KNX در پروژه‌های هوشمندسازی ساختمان‌ها در مقایسه با سیستم‌های تحت باس دیگر به شرح نمودار ذیل می‌باشد.

  • بازدید: 1466

 

شـرکت مهندسـی- بازرگانی ژفــــکر
بـا بــیش از 40 ســـــال ســـابـقه

سیستم مدیریت هوشمند ساختمان
تـأسیســات و تجهـیزات الکتریـکی

 


 
عرضه مستقیم تجهیزات الکتریکی و خدمات تأسیساتی            www.jafkar.com 
تحت لیسـانس کمپـانی‌هــای Maico ،Gira و این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید           Mobotix

نشانی دفتر: تهران، بزرگراه صدر، خروجی کاوه جنوب، بن‌بست نصر، پ ۳، واحد ۱
تلفن: ۲۲۰۰۲۴۳۵   |   نمابر: ۲۲۶۲۲۴۳۵   |  پیامک/ ارتباط مجازی: ۰۹۱۰۸۹۴۰۳۳۵

                 

      

English                                                   رحمت خدا بر کسی که وقتی کاری می‌کند، عالی انجامش دهد.

                                                              الّلهُــمَّ صَـلِّ عَلـی مُحَمَّـــد وَآلِ مُحَمَّــــد وَ عَجِّــل فَرَجَهُـــم

      Gira     Maico    Mobotix